Kwas hialuronowy

Zapewne nieraz słyszałaś o zabiegach z użyciem kwasu hialuronowego od koleżanek lub kosmetyczek. Jeśli jednak nadal nie jesteś do nich przekonana, z chęcią przybliżę i wyjaśnię Ci to pojęcie. Zapraszam do lektury oraz zapisywania się na zabiegi z kwasem hialuronowym w moim gabinecie w Szczecinie i Goleniowie.

  1. Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest związkiem organicznym, który występuje naturalnie w każdym organizmie. Wbrew swojej nazwie związek ten nie należy do grupy kwasów, a wielocukrów. W naszej skórze kwas hialuronowy odpowiada za wiązanie wody w skórze właściwej. Gdy jesteśmy młodzi mamy go w organizmie dużo - dzięki temu skóra na twarzy, szyi i dekolcie jest sprężysta i napięta. Z wiekiem jednak jego ilość spada, a skóra traci jędrność i pojawiają się na niej bruzdy w postaci zmarszczek.

  1. Kwas hialuronowy w medycynie

Kwas hialuronowy wykorzystywany jest w medycynie estetycznej od dawna, ponieważ jest bezpieczny i chemicznie zgodny z komórkami w organizmie człowieka. Dzięki temu reakcje alergiczne lub podrażnienia pojawiają się wyjątkowo rzadko. Kwas wstrzykuje się głównie w celu wygładzenia zmarszczek, wypełnienia bruzd i zapadniętych  policzków czy rewitalizacji twarzy. Za pomocą kwasu hialuronowego można także powiększyć usta, skorygować wygląd nosa czy owal twarzy. Bezpośrednio po zabiegu pojawić może się lekka opuchlizna i nadwrażliwość skóry, jednak znika ona po około 2 dniach.

  1. Wygładzanie zmarszczek kwasem hialuronowym

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to procedura bezpieczna i nieinwazyjna, która szybko przynosi widoczne rezultaty. Zabieg przeprowadzany jest za pomocą mikroiniekcji - kwas wstrzykuje się bezpośrednio w miejscu zmarszczek. Związek organiczny wypełnia występujące wgłębienia i napręża skórę. Usługa trwa niecałą godzinę, a efekty procedury utrzymują się kilka miesięcy.

  1. Wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym

Gdy z wiekiem skóra traci jędrność oprócz zmarszczek u wielu osób pojawia się także tak zwana "dolina łez". Przez nią twarz wydaje się zmęczona i smutna. Dzięki przeprowadzanym przeze mnie w Szczecinie zabiegom kwasem hialuronowym możesz w łatwy sposób odświeżyć wygląd swojej skóry. Po zabiegu znikną nieatrakcyjne cienie wokół oczu, a skóra stanie się jędrna i rozświetlona na wiele miesięcy.

  1. Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Dzięki usługom w moim gabinecie szybko i bezpiecznie pozbędziesz się kompleksów i będziesz mogła cieszyć się wymarzonymi ustami. Poprzez zabiegi kwasem hialuronowym można nie tylko powiększać rozmiar ust, ale także zniwelować asymetrię warg czy podnieść ich kąciki. Istotną różnicę w wyglądzie i nawilżeniu ust zobaczysz już po jednym zabiegu kwasem w moim gabinecie w Szczecinie i Goleniowie. Zabieg wykonywany przez doświadczonego lekarza przy użyciu profesjonalnego sprzętu jest w pełni bezpieczny, a jego efekty są widoczne po bardzo krótkim czasie.