Lifting twarzy

Lifting twarzy Szczecin

Każdy z nas chce wyglądać dobrze i młodo. To nic nadzwyczajnego. Wiele osób nie godzi się na zmiany spowodowane biegiem lat. Jednym z najbardziej popularnych zabiegów jest lifting twarzy. Zabieg ten ma na celu naciągnięcie skóry twarzy, aby odmłodzić jej wygląd i pozbyć się zmarszczek. 

Co warto wiedzieć o liftingu twarzy?

Z pewnością warto zdecydować się na zabieg liftingu twarzy realizowany w moim gabinecie w Szczecinie i Goleniowie. Zabieg ten przyniesie naprawdę spektakularne efekty. Warto wiedzieć, że pierwsze widoczne objawy starzenia się skóry są widoczne już po ukończeniu 25 roku życia. Ma to związek ze stopniowym zanikaniem włókien kolagenowych. Jednak mniej więcej w okolicy 40 roku życia zmiany te są tak duże, że bardzo rzucają się w oczy i warto pomyśleć nad ich korekcją. Główne objawy starzenia to zmarszczki, bruzdy i drobne zmiany najczęściej w okolicy oczu, ust, czoła. Często także za dużo skóry gromadzi się w okolicy żuchwy. Wraz z biegiem czasu twarz traci też owal, zmienia się kształt oczu. 

Dla wielu osób zmiany te są trudne do zaakceptowania. Dlatego, aby cofnąć efekty starzenia, dobrze jest postawić na zabieg liftingu twarzy. 

Rodzaje liftingu 

Obecnie w gabinetach lekarskich przeprowadza się kilka rodzajów liftingu. Jeden z nich to inwazyjny lifting twarzy, czyli zabieg chirurgiczny, który wykonywany jest pod narkozą. Polega on na nacinaniu skóry twarzy w okolicach skroni, a także przy linii włosów i za uchem. Dzięki temu twarz może odzyskać swój naturalny owal. Nadmiar skóry w tych miejscach zostaje usuwany, a lekarz pozostawia cienkie i precyzyjne szwy, aby nie było widocznych blizn. Jest to zabieg bardzo trwały, którego nie trzeba powtarzać. 

Drugą możliwością jest lifting wolumetryczny, czyli zabieg, który polega na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego, hydroksyapatytu wapnia lub kwasu mlekowego do głębszych warstw skóry. W ten sposób wypełnia się obszary twarzy, które przestały być jędrne i wystarczająco napięte. Metoda ta pozwala na wypełnienie zmarszczek, odpowiednie modelowanie żuchwy, poprawę stanu podbródka itd. Zabieg jest bezbolesny, jednak często wykonuje się go w znieczuleniu ogólnym. Efekt widoczny jest niemal od razu i utrzymuje się przez ponad rok.

Oprócz wspomnianych metod istnieję jeszcze inne np. Profihilo, nukleofil czy Hifu, których działanie jest podobne, i które znajdują zastosowanie w różnych przypadkach.

Nici liftingujące 

Inną możliwością, o której warto wspomnieć, jest wykorzystanie specjalnych nici liftingujących. Zabieg ten polega na wstrzyknięciu do głębszych warstw skóry specjalnych nici hialuronowych, które ze sobą tworzą swojego rodzaju rusztowanie. W ten sposób właściwe części twarzy są lekko unoszone. Za pomocą nici można np. unieść kąciki ust, brwi, kąciki oka itd. Efekty widoczne są od razu, a po około 3 miesiącach widoczny jest efekt ostateczny, który utrzymuje się około roku. 

Kto może zdecydować się na lifting?

Lifting twarzy, który przeprowadzam w moich gabinetach w Szczecinie i Goleniowie, to zabieg idealny dla osób, które mają obniżone napięcie skóry twarzy, a także które borykają się z problemem opadającego owalu twarzy i nieestetycznymi fałdami skóry. 

Jest to bezpieczny zabieg przeprowadzany przez doświadczonego lekarza, za pomocą profesjonalnego sprzętu, a jego efekty są widoczne gołym okiem przez długi czas.