Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe i fibryna iPRF

Osocze to składnik naszej krwi i właśnie z niej pozyskuje się je do zabiegu. Po pobraniu krwi do probówki, umieszcza się ją w specjalnej wirówce, w której leukocyty i erytrocyty zostają oddzielone od osocza, zawierającego płytki krwi oraz komórki macierzyste.

Osocze bogatopłytkowe sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna, jędrna i napięta. Można zauważyć jej wygładzenie, także dzięki spłyceniu zmarszczek i blizn potrądzikowych. Koloryt ulega ujednoliceniu. Wszystko to składa się na efekt odświeżenia i odmłodzenia. Zabieg odżywia skórę i poprawia jej kondycję. Efekty widoczne są po około 2 tygodniach i utrzymują się do 6 miesięcy.

Fibryna to autogenna i biokompatybilna membrana, pobudzająca gojenie i wzrost tkanek bez ryzyka reakcji uczuleniowej. Bogata w komórki macierzyste, leukocyty i płytki krwi wydzielające naczyniowy czynnik wzrostu oraz tworzenie się fibroblastów i osteoblastów, przyspieszających proces gojenia, zmniejszających stan zapalny i dolegliwości bólowe.

Fibryna trafiając do tkanek miękkich powoli w nich koaguluje i stymuluje procesy naprawcze. Następuje biologiczna odnowa ubytków (np.wypełnienie bruzd nosowo-wargowych, linii marionetki) i silna regeneracja. Fibroblasty pobudzają produkcję kolagenu. Zmarszczki wygładzają się, a skóra wygląda na młodszą.